logo
Loading...

Brazil Daterra Masterpieces

Brazil Daterra Masterpieces

Autorius: Domas Ivonis - Kavos entuziastas ir ekspertas, Lietuvos kavos ruošimo čempionas, Taste Map įkūrėjas

2021 „Daterra Masterpieces“ aukciono tema buvo žvaigždynai, kuriuos stebi vietinės etninės grupės.

Aukcione laimėjome net tris „Masterpieces” kavas: „The Jaguar”, „The Old Man”, „The Deer”.

The Jaguar jau galite įsigyti mūsų kavinėse bei el.parduotuvėje, likusios dvi kavos jau pakeliui.

 

The Jaguar, kurį stebi Tukano etninė grupė, yra suskirstytas į kelis mažesnius žvaigždynus – Jaguarą sudaro ūsai, galva, kūnas ir uodega bei „žvaigždė, kuri veda jaguarą“. Šis suskirstymas yra ir Tukano socialinės organizacijos sistemoje – aukštesnės hierarchijos grupės vadinamos bendruomenės „galvomis“. Žemesni lygiai vadinami „uodegomis“, tarp jų yra „kūno“ lygmuo.

 

Jei jums įdomu, kokia veislė buvo naudojama The Jaguar gamybai, pasiruoškite.

Daterra jau daugelį metų tiria įvairias kavos mutacijas ir variacijas. Turi daugiau kaip 150 kavos genetinių komponentų, kurie yra tiriami Daterra eksperimentiniame genetikos banke.

Šie mokslinių tyrimų projektai rengiami bendradarbiaujant su įvairiomis Brazilijos mokslo institucijomis ir universitetais, siekiant surasti ir išvesti porūšius, kurie būtų atsparesni klimato kaitai, kenkėjams, ligoms ir, žinoma, pasižymėtų nuostabiu skoniu.

 

Campinas agronomijos institutas (IAC) yra vienas iš pagrindinių Daterra mokslinių tyrimų partnerių. Bendradarbiaudami su Etiopijos valdžios institucijomis, IAC tyrėjai atrinko įvairių senovinių kavos porūšių (Heirloom varieties)  iš Etiopijos miškų ir juos tiria.

Kai kurios iš šių medžiagų buvo atvežtos išbandyti ir įvertinti Daterroje – The Jaguar  yra pirmoji šių kavamedžių derlius. Ją sudaro aštuoni „Heirloom“ porūšiai, kuriuos IAC atvežė iš Etiopijos Kaffos, Hararo ir Ševos regionų, tačiau jie išaugiinti Daterra ūkiuose Cerrado regione.

Pirmąjį savo „koliažą“ iš Daterra išaugintų etiopiškų veislių buvo nuspręsta  pavadinti Datopia.Panašios istorijos

Taste Map Coffee Roasters

Visos 250 g kavos jau šventinėse pakuotėse

2023 - 2024 m. šventiniam sezonui turime net dvi išskirtines pakuotes. Visos per el.parduotuvę užsakytos kavos nuo 2023 11 27 atkeliaus šventi...

Skaityti
Domas Ivonis

Kavos ruošimas. Hario V60

Kita stotelė -  Japonija.! Taip taip, ne kur kitur, bet būtent čia buvo išrastas kitas plikymo būdas – Hario V60.. Hario istorija prasideda 1...

Skaityti
Domas Ivonis

Kavos ruošimas.Chemex

Kas yra juoda filtrinė kava?  Vis daugiau ir daugiau kavos entuziastų renkasi šį variantą dėl skonio profilių įvairovės, paruošimo paprastu...

Skaityti
Sekite mus @tastemap